Hipoalerģisks piena maisījums gadījumos, ja nevariet bērnu barot ar krūti

Ja bērnu, kam diagnosticēta alerģija, nav iespējams barot ar krūti, jūsu veselības aprūpes speciālists var ieteikt izmantot speciālu piena maisījumu, kas satur augsti hidrolizētas govs piena olbaltumvielas. Šobrīd ir nopērkams plašs klāsts specializētu piena maisījumu zīdaiņiem. Ir viegli apjukt to īpašībās un priekšrocībās un, iespējams, grūti izvēlēties to, kas vislabāk atbilstu maza bērna vajadzībām.

 

Kad lietot?

Pasaules Veselības organizācija (PVO) iesaka pirmos sešus mēnešus zīdaini barot tikai ar mātes pienu. Tas ir viens no galvenajiem faktoriem, kas novērš atsevišķas alerģiskas slimības zīdaiņiem.

Ēdienkartes paplašināšana būtu jāsāk ne agrāk kā 17, bet ne vēlāk kā 26 nedēļu vecumā, konsultējoties ar jūsu veselības aprūpes speciālistu. Barošanu ar krūti vēlams turpināt, līdz bērns ir 2 gadus vecs vai vecāks.

Ja bērnu nevar barot ar krūti un viņam ir alerģija pret govs pienu, pēc ārsta ieteikuma var būt nepieciešams lietot piena maisījumu, kura sastāvā ir govs piena olbaltumvielas ar augstu hidrolizācijas pakāpi. Šajā piena maisījumā govs piena olbaltumvielas ir mainītā formā. Ja bērnam ir alerģiska reakcija arī pret augsti hidrolizētiem piena maisījumiem, tad, konsultējoties ar alergologu, tiks izrakstīti maisījumi, kuru sastāvā olbaltumvielas ir sašķeltas līdz pamatelementiem – aminoskābēm.

Augsti hidrolizēti maisījumi tiek lietoti alerģiju ārstēšanai. Šādos maisījumos govs piena olbaltumvielas ir sašķeltas vēl sīkākos fragmentos, kas neveicina alerģiju attīstību lielākajai daļai alerģisko bērnu.

Dažkārt zīdaiņi ir ļoti jutīgi, un simptomi var nepazust, pat lietojot augsti hidrolizēto olbaltumvielu maisījumus. Šādos gadījumos var izmantot aminoskābju maisījumus. Aminoskābju maisījumi ir pilnīgi brīvi no visiem alergēniem, neviena no to sastāvdaļām nav bijusi kontaktā ar govs pienu, un tie satur visu nepieciešamo bērna attīstībai. Šie maisījumi var tikt izmantoti tikai tad, ja alerģijas simptomi nepazūd, lietojot augsti hidrolizētu olbaltumvielu maisījumus, kā arī ļoti smagu alerģiju gadījumos.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com