Piena loma bērniem
pēc viena gada vecuma

Piena loma bērniem pēc viena gada vecuma

Tava mazuļa attīstībai pilnvērtīgs uzturs ir tikpat nozīmīgs kā fiziskas un garīgas aktivitātes, tādēļ ir būtiski šajā straujas augšanas vecumā bērniņam sniegt piemērotāko. Nereti tieši ap gada līdz trīs gadu vecumam māmiņas pārtrauc mazuļa zīdīšanu. Sabalansētam uzturam ir būtiska nozīme arī Tava bērna imūnsistēmas attīstībā, kura veidojas līdz 3 gadu vecumam. Tieši imūnsistēma ir viens no veselības stūrakmeņiem visā turpmākajā dzīvē.

Piena un piena produktu nozīme

Piens un piena produkti nodrošina ar kalciju, magniju, kvalitatīvām olbaltumvielām, D un B grupas vitamīniem. Šajā grupā svarīgākie produkti ir piens un jogurts, jo tie ir vismazāk apstrādāti un optimālās proporcijās nodrošina minerālvielas, kas nepieciešamas stipriem zobiem un kauliem. Mazulim sasniedzot gada vecumu, vēl aizvien veselīgai attīstībai, augšanai un labsajūtai piens ir nepieciešams katru dienu. Tomēr atceries – mazulim vecumā no 1 līdz 3 gadiem neder visi piena veidi.

Piemērotākā piena izvēle

Bērnam sasniedzot gada vecumu, daudzas māmiņas vai nu pārtrauc, vai ierobežo mazuļa zīdīšanu, vai arī viņu ēdināšanu ar mākslīgajiem piena maisījumiem, uzskatot, ka ir pienācis laiks mazuļa ēdienkartē iekļaut govs pienu. Govs piens bērniem līdz 3 gadu vecumam nebūtu piemērots, jo tas satur:

  • pārāk daudz olbaltumvielu un nātrija, kas lieki noslogo bērna nieres;

  • pārāk maz dzelzs;

  • pārāk maz vitamīnu A, D, C un E;

  • pārāk maz nepiesātināto taukskābju;

  • pārāk daudz piesātināto taukskābju.

Ņemot vērā ilglaicīgus pētījumus, pediatri un uztura speciālisti iesaka mazuļiem līdz 3 gadu vecumam uzturā piena dzērienus, kas ir speciāli piemēroti viņu organisma vajadzībām, piemēram, Aptamil 3 Kindermilch Pronutra+ (mazuļiem no 1 gada vecuma), Aptamil 4 Kindermilch Pronutra+ (mazuļiem no 2 gadu vecuma), jo tie ir bagātināti ar sastāvdaļām, kuru bērna uzturā parasti nav pietiekamā daudzumā: dzelzi, cinku, jodu, vitamīniem un nepiesātinātajām taukskābēm.

Kas ir Pronutra+?

Pronutra+, kas ir Aptamil 3 Kindermilch Pronutra+ un Aptamil 4 Kindermilch Pronutra+ sastāvā, ir unikāls uzturvielu komplekss, kas veicina mazuļa augšanu un attīstību - tas radīts, jau vairāk nekā 30 gadus veicot pētījumus un analizējot mātes piena, kas ir labākais mazuļa uzturs, domājot par viņa veiksmīgu attīstību un nākotni, sastāvu. Svarīgas ir ne tikai uzturvielas, bet arī uzturvielu un vitamīnu proporcijas. Pronutra+ ir radīts, lielu uzmanību pievēršot uzturvielu proporcijām, lai sniegtu vislabāko Tava mazuļam veselīgai attīstībai.

Pronutra+ sastāvā ir:

  • Klīniski pārbaudīts galaktooligosaharīdu (GOS) un fruktooligosaharīdu (FOS) – prebiotisko vielu komplekss;

  • Dzelzs, kas veicina optimālu smadzeņu attīstību;

  • Omega 3 un omega 6 taukskābes, kas nepieciešamas nervu šūnu un smadzeņu attīstībai;

  • A un C vitamīni, kas veicina normālas imūnsistēmas, redzes, kā arī kaulu un zobu attīstību.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
Vai rakstiet e-pastu uz info@aptaclub.lv