Kā tikt galā ar Jūsu bērna
uzvedības problēmām

Kā tikt galā ar Jūsu bērna uzvedības problēmām

Kāpēc mans bērns uzvedas slikti?

Kas attiecas uz uzvedību un disciplīnu, šis vecuma posms ir diezgan grūts periods. Parādās skaidras mazās personības iezīmes, un šis mazais cilvēks izjūt izteiktu nepieciešamību pierādīt savu neatkarību.
Ja šajā attīstības posmā Jūs pret savu bērnu izturēsieties kā pret mazuli, viņš savukārt pret Jums var izturēties noraidoši. Labākais veids, kā panākt, lai bērns darītu to, no kā viņš atsakās, ir pārvērst veicamo darbību par rotaļu vai izaicinājumu. Uz tiešām pavēlēm vai rīkojumiem Jūs visdrīzāk saņemsiet klasiskas bērna atbildes „Nē!” vai „Kāpēc?”

Mēģiniet paraudzīties uz pasauli ar bērna acīm

Jūsu dzīve noteikti kļūs vieglāka, ja Jūs spēsiet pieņemt dažus no sava bērna nejaukajiem paradumiem, un uztversiet tos kā daļu no kā lielāka, kas kopumā saucas – normāla bērna attīstība. Nepakļaujoties Jums un neklausot Jūsu bērns pierāda savu individualitāti.

Esiet gatavi sagaidīt no sava bērna stūrgalvīgu attieksmi, nostāšanos pret Jums un apvainošanos. Saglabājiet mieru un atcerieties, ka šajā laikā Jūsu loma ir būt par paraugu un mācīt. Pasaule ir brīnumaina, aizraujoša un bieži vien arī biedējoša vieta mazam bērnam, tāpēc māciet viņam paraudzīties uz lietām no patīkamās puses. Jūs atklāsiet, ka tā Jūsu kā vecāku loma kļūs daudz vieglāka.

Daži praktiski padomi, kā tikt galā ar nepaklausīgu bērnu

Daži cilvēki iesaka, ka reizēm dusmu brīžos bērniem palīdz, ja viņi tiek atstāti vieni. To var uzskatīt par īpašu disciplinēšanas veidu, kad bērns tiek lūgts pasēdēt dažas minūtes vienatnē kādā šim nolūkam piemērotā vietā. Šajā brīdī bērnam nevajadzētu ne ar vienu kontaktēties, un arī Jums nevajadzētu sarunāties ar bērnu. Tomēr panākt, lai šie vienatnes brīži ir efektīvi, ir ļoti grūti. Šajā vecumā bērni nevar nosēdēt mierīgi ilgāku laika posmu, un viņiem nepārtraukti ir jāatgādina, lai viņi sēž mierīgi, vai arī viņi jāizolē, kas situāciju var padarīt tikai vēl sliktāku. 

Labāks veids, kā tikt galā ar bērna nepaklausību, ir virzīt bērna uzmanību uz ko citu. Šāda rīcība ir mēģinājums novērst bērna uzmanību no situācijas un ieinteresēt viņu ar ko citu. Ir izpētīts, ka šāda uzmanības novēršana iedarbojas labāk nekā bērna atstāšana vienatnē. Uzmanības novēršana nozīmē, piemēram, ka Jūs atņemat bērnam rotaļlietu, ja viņš ar to gatavojas mest. Tai pat laikā bērnam ir jāpaskaidro, ka, ja viņš nevar ar rotaļlietu spēlēties pienācīgi, tad viņam vajadzēs atrast ko citu, ar ko spēlēties.

Elpas aizturēšana

Daži bērni mēdz aizturēt elpu brīžos, kad viņi nevar panākt to, ko vēlas. Ir daži paņēmieni, kā tikt galā ar šāda veida izturēšanos, un tas būs atkarīgs no Jūsu bērna vecuma. Pavisam mazam bērnam pietiks, ja viegli iepūtīsiet elpu viņam sejā, un viņš jau atkal ievilks elpu.

Vecākam bērnam šādos gadījumos mierīgi paskaidrojiet, ka, ja viņš varētu Jums pastāstīt, kāda ir problēma, Jūs varētu mēģināt palīdzēt viņam to atrisināt. Bet, lai to izdarītu, viņam vispirms būtu jāpārstāj aizturēt elpa. Elpas aizturēšana ir veids, kā bērns mēģina noturēt Jūsu emocijas, lai atmaksātu, tāpēc gādājiet, lai bērns saprot, ka uz Jums šāda metode neiedarbosies.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
Vai rakstiet e-pastu uz info@aptaclub.lv