Svarīgas prasmes — rāpošana, iešana un runāšana

Vairums mazuļu iemācās rāpot no 7 līdz 10 mēnešu vecumam — drīz pēc tam, kad iemācās stabili sēdēt bez atbalsta; taču nepārdzīvo, ja tavs mazulis nerāpo, jo viņš var izvēlēties arī citu pārvietošanās metodi, piemēram, dibena stumšanu, ripināšanos vai šļūkšanu uz vēdera. Vēl daži mazuļi izlaiž šo posmu un uzreiz sāk pievilkties augšup, stāvēt un iet.

Iešana

Tava mazuļa pirmie soļi ir viens no būtiskākajiem attīstības posmiem. Vienu mirkli viņš stāv vai velk sevi augšup, bet nākamajā jau staigā pa istabu. Pirmie soļi ir arī pirmie soļi neatkarības virzienā.

Vairumam mazuļu pirmais solis ir no 9 līdz 12 mēnešu vecumam, taču neuztraucies, ja tam ir nepieciešams ilgāks laiks. Daži mazuļi priecīgi gaida līdz 16 vai 17 mēnešu vecumam. Kad tavs mazulis iegūst pašpārliecību un spēj saglabāt līdzsvaru, tu sāc apjaust, cik grūti ir turēt viņam līdzi, jo mazulis ir tik ātrs!

Runāšana

Tavs mazulis iemācīsies runāt pirmo divu gadu laikā, un visu šo laiku viņš ieklausīsies apkārtējā pasaulē, mācīsies valodas likumus un apgūs saziņas iemaņas. Mazliet paaudzies, viņš attīstīs un stiprinās mēli, lūpas, aukslējas un zobus, lai izdotu skaņas, kas veidos īstus vārdus. Mazliet vēlāk mazulis no apkārtējiem iemācīsies vārdus. No pusotra līdz divu gadu vecumam viņš kļūs pašpārliecinātāks, sāks veidot īsus teikumus un aprakstīs apkārtējo pasauli, savas izjūtas un domas.

Tava mazuļa pirmais vārds būs ļoti īpašs brīdis, taču neskumsti, ja pirmais vārds būs mamma vai tete, vai otrādi. Mazulis neizvēlēsies mīļāko no vecākiem, gluži vienkārši šo vārdu mazulim būs vieglāk izveidot.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com