Plānojam mazuļa pirmo dzimšanas dienu

Jūsu mazuļa pirmā dzimšanas diena ir patiešām īpaša diena, ko Jūs noteikti vēlēsieties izbaudīt un paturēsiet atmiņā vēl daudzus nākamos gadus. To Jums noteikti palīdzēs izdarīt daudzās fotogrāfijas, ko uzņemsiet šajā dienā. Bet kā gan Jums plānot šo īpašo notikumu, lai pietiktu laika visiem un visam, ko šajā dienā vēlaties paveikt?

Ballītes vieta

Padomājiet par ballītei piemērotu telpu un to, cik daudz cilvēkiem tajā vienlaikus būtu ērti uzturēties. Ja izvēlētā telpa nav Jūsu mājās, atcerieties, ka tai jābūt mazulim drošai videi. Padomājiet par kāpnēm, logiem, elektrības rozetēm un citām potenciāli bīstamām vietām, no kurām vajadzēs mazuli un viņa mazos viesus pasargāt.
Ja esat izlēmuši, ka ballīte notiks Jūsu mājās, iespējams, Jūs vēlēsieties pārvērst guļamistabu par vietu, kur gan Jūsu mazulim, gan viņa mazajiem viesiem varēs mierīgā atmosfērā apmainīt autiņus. Vietā, kur mazuļi spēlēsies, sagādājiet daudz interesantu rotaļlietu un aktivitāšu, parūpējieties, lai mazuļi var droši rāpot pa grīdu.

Viesi

Lielākā daļa mazuļa viesu, visdrīzāk, būs pieaugušie, jo draugi un radinieki vēlēsies šo īpašo dienu atzīmēt kopā ar Jums. Lūdziet, lai viesi gādā, ka alkoholiskie dzērieni visu laiku atrodas bērniem nepieejamā vietā, un smēķētāji dodas smēķēt ārpus telpām.

Lai ballīti būtu vieglāk pārraudzīt un mazajiem viesiem tā sagādātu prieku, ir ieteicams uzaicināt ne vairāk kā piecus mazus bērnus. Neceriet, ka šajā reizē viss noritēs perfekti! Noteikti ir sagaidāmas kāda mazā ciemiņa asaras, kāds jutīsies noguris, tāpat iespējams, ka mazie svinētāji saķildosies. Esiet gatava, ka būs nepieciešami tīrīšanas piederumi, kad mazie viesi būs pacienājušies.

Palūdziet, lai kāds draugs, kuram uzticaties, palīdz Jums pieskatīt Jūsu mazuli, kamēr Jūs rūpējaties, lai viesi justos labi, vai arī brīdī, kad nepieciešams veikt kādus steidzamus darbus. 

Ēdiens un dzērieni

Ja Jūs gatavojaties viesiem piedāvāt ēdienus, izvēlieties ko tādu, kas būtu pēc iespējas vienkāršāk pagatavojams. Izvairieties no, piemēram, šķidriem ēdieniem, ko ir grūti ēst stāvot kājās. Sagatavojiet vienkāršas bufetes veida uzkodas, ko viegli ēst bez galda piederumiem.

Ja Jums ir kāds draugs vai radinieks, kam ēst gatavošana sagādā prieku, Jūs varat palūgt, lai viņš Jums palīdz tikt galā ar ēdienu sagatavošanu. Necentieties un nemēģiniet visu paveikt viena pati. Padomājiet par kādu speciālu ēdienu, ko varēsiet piedāvāt mazajiem viesiem, un uzklājiet viņiem galdu atsevišķi no pieaugušajiem. Tādā veidā Jums būs vieglāk izsekot, kad mazuļi ir paēduši, un tas ļaus labāk pārraudzīt to, lai ballītē viss notiek kā plānots.

Dienas galvenais brīdis noteikti būs dzimšanas dienas torte, kas ir arī piemērots brīdis lieliskām fotogrāfijām. Varat izvēlēties kādu īpašu un neaizmirstamu torti, vai arī pagatavojiet to pati. Jebkurā gadījumā rūpīgi pārbaudiet tortes sastāvdaļas. Pārāk daudz konservantu vai cukura tortes sastāvā nebūs īsti piemērota izvēle Jūsu mazulim un pārējiem mazajiem viesiem.

Dzimšanas dienas tortes recepte:

Persiku un bumbieru krēma torte

Biskvīta sastāvdaļas: 

 • 170 g mīksta margarīna

 • 170 g brūnā cukura

 • 3 lielas olas

 • 170 g kviešu miltu

 • 1 tējkarote cepamā pulvera

 • ½ tējkarote vaniļas esences

 • sarīvēta citrona miziņa

 • 15 ml (1 ēdamkarote) ūdens

Pildījuma sastāvdaļas :

 • 300 ml saldā krējuma

 • 3 ēdamkarotes pūdercukura

 • 75 g šķēlēs sagrieztu persiku

 • 75 g šķēlēs sagrieztu bumbieru

 • 30-45 ml (2-3 ēdamkarotes) aprikožu ievārījuma vai džema

Pagatavošana:

Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 180°C. Izklājiet ar cepamo papīru un ietaukojiet cepamo formu (aptuveni 20 centimetru diametrā). Saputojiet margarīnu ar cukuru, tad pa vienai, pakāpeniski putojot, pievienojiet olas. Reizē ar olām pievienojiet vienu ēdamkaroti miltu, pēc tam pievienojiet atlikušos miltus, sarīvētu citrona miziņu, vaniļas esenci un ūdeni, un putojiet, līdz mīkla ir labi saputota.

Sadaliet mīklu divās daļās un cepiet katru atsevišķi, vai arī izcepiet biskvītu no visas mīklas un gatavu horizontāli pārgrieziet uz pusēm. Biskvītu cepiet cepeškrāsnī aptuveni 20 minūtes (tas būs atkarīgs no biskvīta biezuma), līdz tas ir viegli pacēlies un ieguvis zeltainu nokrāsu. Izņemiet biskvītu no cepamās formas un ļaujiet tam atdzist. 

Tad saputojiet saldo krējumu ar pūdercukuru stingrās putās. Sagrieziet persikus un bumbierus plānās šķēlēs un iemaisiet saputotajā krējumā. Pārklājiet vienu biskvīta kārtu ar aprikožu ievārījumu vai džemu, tai virsū lieciet otru biskvīta kārtu, kuru pārklājiet ar augļu un krēma maisījumu. Ar konditorejas maisiņa un speciālā uzgaļa palīdzību izveidojiet dažas krēma rozetes ap tortes malām, un uz katras rozetes uzlieciet persika un bumbiera šķēlītes. Torti līdz pasniegšanai glabājiet ledusskapī. 

Šī recepte ir paredzēta aptuveni 8 porcijām vai visiem pirmās dzimšanas dienas viesiem. 

Ballītes laiks un ilgums

Ballītes laiku izvēlieties, ņemot vērā Jūsu mazuļa gulēšanas laikus, lai svinību laikā mazulis ir priecīgs un atpūties, un var izbaudīt notiekošo. Ņemiet vērā, ka Jūsu mazulis un viņa īpašie mazie viesi svinībās aktīvi un ar prieku spēs piedalīties aptuveni stundu, pusotru vai nedaudz vairāk. Pēc tam viņi var kļūt noguruši un varbūt pat raudulīgi. Pieaugušie svinību viesi, iespējams, vēlēsies uzkavēties ilgāk, lai kopīgi ar Jums pavadītu laiku vēl pēc tam, kad mazie goda viesi jau būs devušies atpūsties.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com