Viengadīga bērna izklaidēšana un izglītošana

Šajā brīnišķīgajā vecumā viņi sāk arvien vairāk pārvietoties, atklājot pārsteigumus apkārtējā vidē un reaģējot uz dažādām jaunām lietām. Jūs šajā procesā esat kopā ar bērnu, tāpēc sniegsim dažus padomus un atklāsim viltības, kā maksimāli izmantot šo brīnišķīgo atklājumu laiku.

 

Ko bērni var darīt šajā vecumā?

Gadu veci bērni ļoti ātri mācās, novēro un atdarina. Viņi arī apgūst jēdzienus “mazs” un “liels”, un ar katru dienu uzlabojas viņu motoriskās prasmes. Turklāt viņi var Jūs saprast un sāk reaģēt uz dažādām lietām. Mazuļi, kuriem ir novērojama šāda veida attīstība, ir gatavi spēlēm, tātad viņiem var piedāvāt vecumam piemērotas rotaļlietas un aktivitātes.

 

Kādas ir vislabākās rotaļlietas?

Gadu vecu bērnu rotaļlietām ir jāatbalsta viņu kognitīvā attīstība, kā arī tām jābūt izklaidējošām un nekaitīgām. Šajā laikā mazuļi, kuriem aug zobi, sūkā un košļā visus apkārt atrodamos priekšmetus. Nodrošiniet, lai šie priekšmeti nekaitētu viņu veselībai un iepriekš būtu dezinficēti. Tālāk sniegsim dažus padomus piemērotas rotaļlietas izvēlei.

▪ Pārliecinieties, vai rotaļlieta ir pareizi sertificēta kā atbilstoša visiem Jūsu valsts kvalitātes un veselības standartiem.

▪ Izvairieties no pūkainām vai mazām rotaļlietām, lai Jūsu mazulis tās nenorītu.

▪ Lieliski piemērotas ir krāsainas grāmatas ar attēliem, tās palīdz attīstīt viņu vizuālo un telpisko intelektu un uztveri.

▪ Jautrāk ir spēlēties ar viegli rokās noturamām rotaļlietām.

▪ Krāsaini kubi, kurus var ievietot citu citā, un puzles ar lieliem gabaliem veicina mazuļu intelektu.

▪ Mūzikas instrumenti vai rotaļlietas, kas rada skaņas, stimulē bērnu reakciju un atbalsta viņu dzirdi.

▪ Rotaļas ar mīkstām, saspiežamām bumbām uzlabo viņu motorikas prasmes un piesaista uzmanību. Turklāt tās mudina uz staigāšanas uzsākšanu.

 

Dažas spēles, kas palīdz mācīties

Spēlējot spēles ar mazuli, Jūs palīdzat viņa kognitīvajai attīstībai. Ir ļoti daudz lielisku spēļu, kuras Jūs varat spēlēt kopā sevis un mazuļa izglītošanai un izklaidei.

Radiet savu mūziku

Piedalieties muzikālu atklājumu spēlē ar grabuļiem, karotēm, katliem, pannām, zvaniem, gongiem vai jebko citu, kas rada skaņas. Varat kopā ar bērnu veidot mūziku, un tas viņam palīdzēs atpazīt dažādas skaņas, kā arī uzlabos viņa koordināciju.

Piezvaniet

Ja Jums ir vecs tālrunis, kuru neizmantojat, vai rotaļu tālrunis, varat izlikties, ka “sarunājaties” viens ar otru, un veidot dažādas skaņas. Šī spēle būs jautra un arī palīdzēs attīstīt bernu valodu un sociālās prasmes, jo bērni mēģina atdarināt Jūsu veidotās skaņas.

 

Būvējiet kopā

Ir pienācis laiks rotaļām ar vecumam piemērotām puzlēm vai Lego klučiem. Šīs rotaļlietas parasti ir ieteicamas bērniem no divu gadu vecuma. Tomēr ļaujiet viņiem vērot, kā Jūs liekat puzli vai kaut ko būvējat, un tad viņi var pievienot dažus elementus. Tā viņi redz kopīga darba procesu, un attīstās bērnu izpratne par formām un krāsām.

Skaitiet kopā

Skaitiet sava mazuļa roku un kāju pirkstus vai pievarēto pakāpienu skaitu, vai skaitiet rotaļlietas, tās liekot grozā. Viņiem vēl nebūt nav jāmāk skaitīt, bet tādā veidā viņi mācās, kas ir skaitļi.

 

Izveidojiet dažas sajūtu pudeles

Dažas tukšas plastmasas pudeles piepildiet ar dažādu krāsu, izmēru un formu materiāliem, piemēram, smiltīm, pupiņām u. c. Dažās pudelēs ielejiet ūdeni, lai izveidotu maisījumu, un aizskrūvējiet korķi. Ļaujiet mazulim tās paņemt, sakratīt un pētīt to saturu.

 

Svarīga piezīme!

Ņemiet vērā, ka vienmēr jānomazgā rokas sev un bērnam pirms un pēc rotaļāšanās! Centieties bez nepieciešamības neaizskart bērna seju (un savējo!).

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com