Rūpes par bērna veselību

 

 

 

Ko darīt, ja bērnam trūkst D vitamīna?

D vitamīns nāk no saules stariem un ir svarīgs bērna attīstībai. Tomēr koronavīrusa uzliesmojuma un dažādu pašizolācijas līmeņu dēļ bērni pavada mazāk laika saulē

Ja iespējams, dodieties ārā uz neilgiem brīžiem 

Vislabāk būtu kādu laiku pavadīt ārā saules apspīdētā vietā (piemēram, dārzā, uz balkona vai pastaigā — atkarībā no pašvaldības norādēm) vismaz divas vai trīs reizes nedēļā, ļaujot saules gaismai 5–15 minūtes apspīdēt Jūsu mazuļa seju, rokas un plaukstas.

Atveriet aizkarus

Kamēr pavadāt laiku telpās, atveriet aizkarus un logus, lai mājās ieplūstu saules gaisma un svaigs gaiss. Ņemiet vērā, ka D vitamīnu ādā veido UV-B stari. Šie stari neplūst caur stiklu, bet ir nepieciešama tieša to iedarbība.

Palieciet kopā

Centieties paturēt savu(-s) bērnu(-s) pēc iespējas tuvāk sev un vienu otram. Bērnu nošķiršana no brāļiem un māsām nozīmē atņemt viņiem arī draudzibu. Ja Jūsu bērni kāda iemesla dēļ ir šķirti, regulāri nodrošiniet viņiem savstarpēju kontaktu pa telefonu vai caur internetu.

Nodrošiniet bērnam ar D vitamīnu bagātu pārtiku

Ēdiniet bērnu ar produktiem, kas ir bagāti ar D vitamīnu, piemēram, lasi, sardīnēm, tunci, olām utt. Tostarp meklējiet ar D vitamīnu bagātinātus pārtikas produktus, piemēram, atsevišķus piena produktus, piena maisījumus un graudaugus. Parasti iesaka D vitamīnu uzņemt katru dienu. Ja raizējaties, ka Jūsu bērns nesaņem pietiekami daudz D vitamīna, konsultējieties ar ārstu vai veselības aprūpes speciālistu.

Atcerieties, ka veselīgs uzturs un dzīvesveids, pienācīgs miegs un regulāras fiziskās aktivitātes ir vislabākie veselības stiprināšanas priekšnoteikumi. Ja Jums ir jautājumi par mazuļa uzturu, lūdzu, sazinieties ar mūsu speciālistu komandu šeit: + 371 80200908 vai info@aptaclub.lv.