Skaidra patiesība par ādu

Jūs izskatāties starojoša. „Vai viņa nestaro?”, „Viņa pilnīgi mirdz!” – visi apburošo komentāru veidi par Jūsu izskatu grūtniecības laikā atpaliek tikai no labi domātajiem komentāriem par Jūsu apaļumu. Bet kādas vēl ādas izmaiņas Jūs varat sagaidīt? Kā jūs varat uzturēt savu ādu lieliskā stāvoklī? Un vai ir iespējams izvairīties no strijām? Mēs apskatīsim dažas iespējamās lietas, ar ko Jūs saskarsieties grūtniecības laikā, lai palīdzētu Jums tās labāk izprast.

Vai visas sistēmas tiek pozitīvi ietekmētas?

Grūtniecība var pozitīvi ietekmēt Jūsu sejas krāsu. Pirmkārt, palielinātā asins plūsma padara jūsu vaigus sārtākus. Otrkārt, Jūsu hormoni stimulē Jūsu tauku dziedzerus, un seja tādējādi iegūst nelielu spīdumu. Un, visbeidzot, palielināta ūdens aizture Jūsu ādā palīdz izlīdzināt mazās krunciņas un grumbiņas. Tas viss kopā sniedz Jums šo lielisko, veselīgo izskatu. Dažas sievietes izjūt šo pārmaiņu negatīvo pusi – ūdens aizture var likt izskatīties pietūkušai un palielinātā cirkulācija var saasināt pastiprinātu pigmentācijas plankumu rašanos uz ādas. Turpiniet dzert daudz ūdens, bet mēģiniet vairāk atpūsties un maskēt ādas toņa izmaiņas ar mitrinošu tonālo krēmu vai zaļas krāsas koriģējošo zīmuli. 

„Grūtniecības maska”

Grūtniecības laikā daudzām sievietēm ir hloazma jeb melazma – brūni pigmentācijas plankumi uz sejas un kakla. Parasti to sauc par „grūtniecības masku”, to izraisa melanīna šūnu skaita palielināšanās Jūsu ādā un tas ir Jūsu ķermeņa veids, kā pasargāt Jūs no saules kaitīgās ietekmes. Hloazma sāk izzust dažus mēnešus pēc mazuļa piedzimšanas, bet labākais veids, kā samazināt pigmentācijas plankumu rašanos, ir izvairīšanās no spēcīgas saules. Mēģiniet lietot mitrinošu ikdienas krēmu ar SPF12, lai Jūs vienmēr būtu pasargāta no saules staru ietekmes, un uzsmērējiet to atkārtoti, ja atrodaties laukā ilgu laiku.

Jutīguma jautājums

Grūtniecības laikā mainās ne tikai āda uz Jūsu sejas. Jūs varat atklāt, ka esat kļuvusi jutīgāka pret kairinājumiem uz visa ķermeņa. Tas galvenokārt ir hormonālo izmaiņu dēļ, bet arī tādēļ, ka Jūsu ādai ir jāstiepjas, jo jūs augat, un tā kļūst vārīgāka. Ja Jums ir kāds neparasts kairinājums, mēģiniet noteikt iemeslu un tad novērsiet to. Tas var būt veļas pulveris, smaržas, ķermeņa krēms vai pat saules gaisma. Mitriniet savu ādu ar maigu krēmu, lai mazinātu diskomfortu, un konsultējieties ar ārstu, ja pamaniet kādus izsitumus.

Ievērojiet atšķirību

Mainīgs hormonu līmenis ietekmē mūsu tauku dziedzerus, kas reizēm var ierosināt nevēlamu aknes uzliesmojumu. Pūtītes ar laiku pazudīs, bet, kamēr tās ir, īpaši rūpējieties par savu ādu, maigi attīrot to. Izvairieties no nolobošiem skrubjiem, labāk viegli paplikšķiniet seju, nekā berzējiet sausu, un iegādājieties mitrinošu krēmu, kas nav trekns un neaizsprostos poras. 

Pārspīlēšana

Strijas – ak, kā mēs tās neciešam! Diemžēl 90 procentiem no mums tās rodas, tāpēc Jūs vismaz esat labā kompānijā. Tās rodas, jo mēs paliekam lielākas, un āda burtiski stiepjas. Labās ziņas ir tās, ka šīs rozā, lillā vai dažreiz brūnganās svītras uz vēdera, augšstilbiem un krūtīm galu galā izbālēs līdz gaišākām, un kļūs mazāk redzamas. Uzturiet savu ādu elastīgu, lietojot veselīgu uzturu, daudz ūdens un mitrinošu krēmu, tādējādi Jūs varat strijas padarīt nemanāmākas, bet daudzām sievietēm tas ir tikai grūtniecības fakts, kas jāpieņem. 

Un visbeidzot – tumšā vertikālā līnija

Šī tumšā vertikālā līnija ir plāna tumša svītra, kas parādās otrā trimestra laikā no nabas līdz kaunuma kaulam. Tā rodas tāpēc, ka Jūsu vēdera muskuļi stiepjas un atdalās, veidojot vietu Jūsu mazulim. Dažām sievietēm tā ir mazāk pamanāma nekā citām, bet jebkurā gadījumā tā ir tumša. Tumšā līnija paliks gaišāka dažas nedēļas pēc dzemdībām, kad Jūsu muskuļi atkal ieņems normālu stāvokli.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com