Lidojumi grūtniecības laikā

Dodieties pelnītā atpūtā

Jūsu otrais trimestris ir ideāli piemērots laiks, lai dotos atpūsties. Pirmā trimestra radītās neērtības jau ir aiz muguras, bet trešā trimestra smagums vēl tikai priekšā. Izmantojiet savu enerģiju un dodieties ceļojumā kopā ar savu partneri. Iespējams, uz kādu laiku tā būs pēdējā reize, kad ceļojumā dosieties kā pāris.

Jums ir iespēja brīvdienās doties uz ārzemēm, jo lielākā daļa aviolīniju ļauj grūtniecēm ceļot līdz 28. grūtniecības nedēļai, taču, tā kā dažādu aviolīniju politikas ir atšķirīgas, pārliecinieties par to iepriekš. Atcerieties, ka lidmašīnas nav tās ērtākās vietas, kur uzturēties, tāpēc Jūs, visticamāk, nevēlēsieties doties pārāk tālu. Ieteikumi, kā padarīt lidojumu patīkamāku, varētu ietvert pastaigāšanos un stiepšanās vingrinājumu izpildi, lai uzlabotu asinsriti, kā arī būtu ieteicams palūgt sēdvietu ejas pusē, lai varētu apmeklēt tualeti un nevilkt kājās apavus, un, ja iespējams, palūdziet arī nodrošināt pēc iespējas vairāk brīvo sēdvietu jebkurā pusē no Jums, kur jūs varētu uzlikt kājas.

Dodoties uz eksotiskām zemēm, varētu būt nepieciešama vakcinācija. Ģimenes ārsts sniegs Jums konsultācijas par to, kas ir droši grūtniecības laikā. Ja dodaties uz aizjūras valstīm, pievērsiet papildu uzmanību pārtikas higiēnai. Iespējams, būs nepieciešams dzert ūdeni, kas pildīts pudelēs, ja vietējais ūdens būs drošības standartiem neatbilstošs. Šādā gadījumā jāuzmanās arī no augļiem un dārzeņiem, kas varētu būt mazgāti zem krāna, ledus, kas gatavots no neattīrīta ūdens, kā arī jebkādas citas pārtikas, kas varētu izraisīt saindēšanos.

Ja tomēr izvēlaties atpūsties savā zemē, visticamāk, izvēlētajā atpūtas vietā nokļūsiet, braucot ar auto. Ceļojiet droši, pārliecinoties, ka drošības josta ir nofiksēta tā, ka apakšējā jostas daļa ir zem Jūsu vēdera, bet augšējā daļa atrodas starp krūtīm. Paņemiet līdz spilvenu gadījumam, ja mugurai būs nepieciešams papildu atbalsts. Pa ceļam ieplānojiet arī ārkārtīgi būtiskās apstāšanās vietas pie tualetēm, kā arī iespējas izstaipīt kājas.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com