Gatavošanās mazuļa sagaidīšanai mājās

Pārkārtošanas drudzis jau sācies?

Ja nav, tad neatliekamā vajadzība radīt mazulim mājīgu ligzdiņu drīzumā noteikti liks par sevi manīt. Bet esiet uzmanīga! Nav īstais laiks, lai kāptu pa trepēm un pārvietotu smagas mēbeles. Īstenojiet pārmaiņas veidā, kam nepieciešams mazāk fiziska darba. Daudz svarīgākas par mājokļa krāsām ir lietas, kas jums būs nepieciešamas ikdienā, lai aprūpētu mazuli. Vajadzīga būs, piemēram, bērnu gultiņa, auto sēdeklītis, bērnu ratiņi. Vissvarīgākā ir drošība. Palūkojieties apkārt, iegūstiet informāciju internetā, veikalos, no draugiem. Un atcerieties, ka Jūs šīs lietas lietosiet diezgan ilgu laiku (iespējams, arī vēlreiz nākotnē, ja Jums būs vel kāds bērniņš), tāpēc pārliecinieties, ka tās ir piemērotas un ērtas lietošanai arī Jums.

Saraksts ar lietām, ko jūs varētu iegādāties mazulim, ir bezgalīgs. Labākais veids, kā neapjukt, izdarot izvēli, un neaizmirst par svarīgāko, ir izveidot savu sarakstu. Neizbēgams ir fakts, ka Jūs apdāvinās ar rotaļlietām, apģērbu, sedziņām utt., kad mazulis piedzims, tāpēc neiedomājieties, ka jums jāiegādājas viss bērnu veikalos pieejamais preču klāsts. Jums arī jāņem vērā, ka apģērbs, iespējams, mazulim sākumā derēs tikai nedēļu vai divas, pēc tam būs nepieciešams kas lielāks.

Autiņbiksītes un citus ar tām saistītos piederumus dāvināt mēdz retāk. Tāpat arī parasti nedāvina barošanai nepieciešamās lietas, tāpēc iegādājieties tās tagad. Neatkarīgi no tā, kādi ir Jūsu plāni attiecībā uz barošanu ar krūti, labi ir, ja padomā ir arī rezerves varianti. Krūšturi barojošām mātēm un krūšturu ieliktnīši ir daži no mazāk šarmantajiem pirkumiem, ko Jums nāksies veikt. Lūdziet padomu, ja neesat droša, kuras firmas vai kāda veida krūšturi izvēlēties.

Parūpējieties par drošību

Dabiskais mātes instinkts ir pasargāt savu mazuli no visa ļaunā un bīstamā, un labākā vieta, ar ko sākt, ir Jūsu mājoklis. Ja šis būs Jūsu pirmais mazulis, iespējams, Jūsu mājoklis nav pietiekoši drošs mazajam cilvēciņam. Mēs nesakām, ka Jums jāsteidzas nopirkt aizsargvārtus kāpnēm jau šodien, jo galu galā mazulis jau kādu brīdi vēl nerāpos. Taču Jūs būsiet pārsteigta, kā pēc mazuļa piedzimšanas laiks lidos, un nebūs slikti, ja būsiet jau paguvusi sagatavoties. 

Laiks brīvdienām?

Došanās tālāk par piepilsētas tirdzniecības centru varētu būt pēdējā lieta, par ko šajā brīdī domāsiet. Bet, ja vēlaties jauki pavadīt laiku izbraukumā kopā ar mīļoto pirms Jūs no diviem kļūstat par trim, brīvdienas var būt tieši laikā. Jūs, visticamāk, šajā grūtniecības posmā vairs nevarat lidot ar lidmašīnu, jo lielākā daļa aviolīniju neļauj lidot, sākot no 28. grūtniecības nedēļas. Tas nenozīmē, ka nevarat ceļot, Jūs tikai nevarat doties pārāk tālu. Centieties izvairīties no jebkāda ar brīvdienām saistīta uztraukuma, vienkāršojot paredzamos pasākumus, neplānojot pārāk daudz aktivitāšu un izbraucot laicīgi, lai pietiktu laika pa ceļam apstāties pie tualetēm. 

Grūtniecības beigu posmā prātīgāk ir nebraukt tālu no mājām, jo pastāv iespēja, ka dzemdības sāksies agrāk. Ja jums patiesi nepieciešama atpūta un laiks relaksācijai, kāpēc gan nenodoties skaistumkopšanai, piemēram, sejas ādas kopšanai vai pedikīram? SPA procedūras jāizvēlas rūpīgi, jo karsta vide, piemēram, sauna un džakuzi, var kaitēt Jūsu mazulim. Ja šaubāties, jautājiet savam veselības aprūpes speciālistam.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com